Sport Draw

Friday 17 August
 Basketball Draw 
Reminder no mouth guard no play. 
Boys    Senior  
Clippers v Bayfield Senior A Boys, court 6, 8pm
Mavericks v Kings OT, Kings high School, 8.15pm
Lakers season finished
Spurs v JMCG Honey Badgers, Taieri College, 7:15pm (playoff game)

 Junior 
Junior A Boys v Kings Junior White, court 3, 4pm Duty 5:15
Junior B Boys (Pistons players as well)  bye
Heat v JMCG Airballs, Taieri College, 6:15pm

Girls Senior 
Celtics v Kaikorai Valley College Senior Girls, court 5, 8pm
Ballers  v Kavanagh College, Senior Red, Taieri College 8.15pm (playoff game)

Junior  
Junior A v Kavanagh College junior blue, court 2, 4pm
Hornets  v Queens Junior A, court 6, 5pm
Raptors Win by default against Columba year 9 boarders
Magic v  KVC, kaikorai valley college, 6:15pm

Friday 17th August Hockey (year 7 & 8) 

Green vs Kavangh at 3.40 on far Turf 
Silver vs East Otago at 4.30 
Blue vs South Otago at 5.20 
Gold vs Balmac Yellow at 7.50


SATURDAY 18 August 2018
Netball Edgar Centre  
Senior A vs OGHS Snr A  9.00am Ct 2  Standby Duty x 2 11.00am 
Senior B vs Taieri Netball Club 10.00am Ct 5 FINAL Ist/2nd Playoff Go College
Year 10 A vs SHCS 10A 11.00am Ct 12  Duty 9.00am Ct 19
Year 9A vs OGHS 10A 9.00am Ct 12  Duty 10.00am Ct 18

Senior
Emeralds vs OGHS Snr Social 12 11.00am Ct 14 Duty 9.00am Ct 17
Sapphire vs OGHS Sen Social 11 11.00am Ct 14
Diamonds vs Columba Social 11 1.00pm Ct 15 

Intermediate
Kowhai vs LPHS Gold 9.00am Ct 16
Rimu vs SHCS Storm  11.00am Ct 17

Junior
Blue Vs OHHS 9C 1.00pm Ct 18
Green vs SHCS Steel 12.00pm Ct17
Red vs  LPHS Maroon 10.00am Ct 19


Monday 20 August Girls Hockey 
2nd X1 playing St Hildas Juniors at 5-40pm on the Pav Turf (final)
1st X1 take on St Hildas 2nds  6:40pm (Final)
Monday 20 August

Boys
Nuggets v tni orange, CT 3, 4:10
Rams v tni green, CT 7, 4.05
Sharks bye
Girls
Goldrush v kava red, CT 3, 5:30pm
Saints v tni 8 blue, CT 6, 4:40
Tuesday 21 August
Boys hockey
2nd X1 play LPHS 2nd X1 at 4-30pm on the Pavilion Turf (Final)
1st X1 play against South Otago 2nd X1 at 5-30pm (Final)

Wednesday 22 August
Football - Boys

Taieri 1st XI Otago Boys 2nd XI Kensington S3 (Semi Final)

Wednesday 22 August
Girls Rugby 10s - Waitaki/St Kevins  4.10pm Logan No 6 FINAL